فولاد قالب پلاستیک - بانک فولاد

فولاد قالب پلاستیک

مشخصات فولاد قالب پلاستیکفولاد های قالب پلاستیک بدلیل مقاومت بسیار خوب در برابر حرارت ، پولیش کاری خوب ، مقاومت در برابر ضربه بالا و ویژگی های سایش خوب معروف هستند.  در هنگام خرید فولاد قالب پلاستیک توجه داشته باشید که از مشخصات فولاد قالب پلاستیک خوب میتوان به صافی سطح ، میزان خورنده بودن ، زمان ساخت و عمر فولاد ،نوع فولاد استفاده شده در آن ، گرین کاری بودن آن و همینطور عدم وجود درز و ترک در آن اشاره کرد. در نتیجه حتما هنگام خرید این موارد را مدنظر داشته باشید.

فولاد قالب پلاستیک گریدهای مختلفی دارد و این تفاوت گریدها باعث میشود تا هرکدام از اینها قابلیت پولیشکاری یا ماشینکاری بهتری را ارائه دهند. همچنین برخی از آنها مقاومت به خوردگی بهتری از خود نشان داده اند که باعث شده است ساخت آنها به ویژه برای تولید پلاستیک های تهاجمی شیمیایی مناسب باشد. اکثر فولادهای قالب پلاستیک از فولادهای از پیش سخت شده تهیه میشوند.

فولادهای قالب پلاستیکی در اشکال و مقاطع مختلفی همچون میلگرد و صفحه فولادی عرضه میشود. بانک فولاد نمایندگی فروش فولاد قالب پلاستیک در ایران میباشد . لذا جهت خرید فولاد قالب پلاستیک و همینطور برای اطلاع از قیمت فولاد قالب پلاستیک میتوانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

تاریخ به روزرسانی : 1400/08/26

قیمتواحدنامکد
 ريال  455.000کیلوگرمفولاد قالب پلاستیک3582

 

نحوه تولید فولاد قالب پلاستیک به صورت سخت کاری میباشد. فولادهای قالب پلاستیک ، متناسب با نوع عملیات حرارتی و چقرمگی که دارند به چهار دسته تقسیم می شوند :

  • فولادهای پیش ساخته شده
  • فولاد های آنیل شده
  • فولادهای پیر سخت شونده
  • فولادهای پیش سخت شده

یکی دیگر از مشخصات فولاد قالب پلاستیک این است که این فولادها به صورت سخت کاری شده و بازپخت شده به بازار ارائه می شوند و می توان نقش قالب مورد نظر را روی آنها به صورت مستقیم اجرا و بهره برداری کرد. همچنین از جمله معایب آنها میتوان به سختی آن اشاره کرد ، زیرا سختی این گونه فولادها به تدریج از عمق کم میشود. در نتیجه اکثر قالب هایی که از این طریق ساخته میشوند دارای سختی یکسانی نیستند.